Dlaczego Twój wniosek o kredyt hipoteczny mógł zostać odrzucony?

Chcesz wiedzieć, dlaczego odmówiono Ci kredytu hipotecznego na dom? Odmowa udzielenia kredytu hipotecznego na dom z pewnością może być rozczarowaniem - zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę całą ciężką pracę związaną z ubieganiem się o kredyt hipoteczny. Ale zamiast rozwodzić się nad tym niefortunnym wynikiem, możesz wykorzystać go jako okazję do nauczenia się czegoś nowego.

Zrozumienie, dlaczego odmówiono Ci pożyczki hipotecznej na dom, może być cennym doświadczeniem edukacyjnym, ponieważ pozwala rozpoznać i wskazać pewne obszary życia finansowego, które wymagają poprawy. Dobra wiadomość jest taka, że fakt, że raz zostałeś odrzucony, nie oznacza, że zostaniesz odrzucony raz po raz. A ponieważ pożyczkodawcy są zobowiązani do wyszczególnienia przyczyny odmowy w formalnym piśmie z odmową, otrzymujesz wszystkie informacje potrzebne do naprawienia swojej sytuacji. Oto kilka najczęstszych powodów, dla których Twój wniosek o kredyt hipoteczny może zostać odrzucony.

Continue reading »

Jakich narzędzi użyć do wyszukania kredytu gotówkowego.

Wybór odpowiedniego kredytu lub pożyczki może spędzać nam sen z powiek. Zamartwiamy się czy oprocentowanie jestem odpowiednie czy koszty kredytowe nie będą zbyt duże, czy w ogóle poradzimy sobie ze spłatą tego zobowiązania szczególnie kiedy musimy pokątnie stawiać czoła pandemicznym sytuacjom. Pytań retorycznych jest wiele, ale wiele z nich mają swoje podstawy w sposobie analizowania ogólnospołecznego zapotrzebowania. Rozwój jednostek dla banków jest motorem do działania. Czy wobec tego wystarczy zainteresować się pierwszym lepszym kredytem gotówkowym?

Dlaczego warto przetestować porównywarki kredytowe.

Aby odczuwać satysfakcje z powziętych decyzji nie wystarczy skłonić się do pierwszej z brzegu oferty kredytu. Ingerowanie w osobisty budżet człowieka jest operacja wysoce inwazyjna, dlatego banki starają się w szerszym znaczeniu upowszechniać wiedzę i instruować swoich doradców i klientów. Powzięte decyzje za kredytem gotówkowym mogą wywoływać stres i obawy, które negatywnie mogą wpływać z kolei na nasz system wartości i wydajność.

Continue reading »

Kredyt konsolidacyjny – co to?

Kredyt konsolidacyjny jest stosowany w momencie kiedy chcemy połączyć kilka kredytów w jeden. Warto jednak dokładnie dowiedzieć się co to jest konsolidacja i kiedy warto skorzystać z tego rozwiązania.

Kredyt konsolidacyjny – co to jest?

Kredyt konsolidacyjny to produkt stworzony z myślą o ludziach którzy mają kilka kredytów i chcą je połączyć. To rozwiązanie, pozwoli uniknąć nieterminowej spłaty pożyczki lub kredytu w sytuacji, kiedy wzięliśmy na siebie zbyt wiele zobowiązań. Konsolidacja oznacza połączenie mniejszych kredytów gotówkowych lub pożyczek w jeden dług. Dzięki temu mamy tylko jeden kredyt, którego rata może być mniejsza od sumy kilku pojedynczych należności.

Continue reading »

Lokaty bankowe – lokata walutowa

To typ lokaty jak sama nazwa mówi prowadzonej w obcej walucie. Największą jej wadą jest ciągła niepewność o wysokość zarobionych środków. Dzieje się to za sprawą zmiennego kursu walut, który jest trudny do przewidzenia.

Lokata progresywna

Stanowi wariant lokaty bankowej, której oprocentowanie wykazuje tendencję wzrostową. W praktyce oznacza to, że na początku okresu lokowania środków oprocentowanie wynosiło 2,5% by na koniec osiągnąć wysokość 7%. Jest to typ lokaty stosunkowo korzystny gdyż odsetki są naliczane każdego miesiąca, i nawet gdybyśmy zerwali ją przed upływem wyznaczonego terminu, nie stracimy odsetek które zostały naliczone.

Continue reading »

Kredyty samochodowe - czy potrzebna jest wpłata własna ?

Wiele osób zastanawia się, czy jeżeli chcą one kupić samochód na raty, to czy muszą one dokonać wpłaty własnej - przekonaj się na wybieramyniskieraty.pl. Takie przypadki występują i okazuje się, że wpłata własna jest potrzebna tylko przy zakupie samochodu z salonu. W przypadku zakupu samochodu używanego na raty, taka opłata nie jest wymagana. Dlatego osoby, chcące kupić sobie całkiem nowy samochód, muszą przygotować się na spore wydatki - nawet w przypadku finansowania z pożyczki bankowej. Z tego też powodu, na auta z salonu decydują się zazwyczaj osoby posiadające spore oszczędności na koncie lub w gotówce. W przypadku większości Polaków, którzy nie zarabiają dużo, pozostają samochody używane na tani kredyt. Jest to i tak bardzo dobra opcja, ponieważ na rynku obecnie można znaleźć bardzo dobre auta używane w dobrym stanie. Związane jest to ze sprowadzaniem samochodów od naszych zachodnich sąsiadów - drogi są tam lepsze i ludzie dbają o swoje auta. Z tego też powodu rynek jest nasycony i bardzo łatwo jest znaleźć tanie auto, które będzie nam służyło latami. Takie auto oczywiście można sfinansować z pożyczki bankowej.

Continue reading »

Zależności występujące przy monitorowaniu zdolności kredytowej

Przy zaciąganiu kredytu gotówkowego zawsze zetkniesz się z potrzebą przeanalizowania zdolności kredytowej. Zdolność kredytowa to potencjał do terminowej spłaty zobowiązania. Bankom nakazuje się monitorowanie klientów, aby nie dopuścić do utraty stabilności całego sektora. Nikomu bowiem ewentualne ryzyko bankructwa banku nie służy. Jakie zależności występują przy analizowaniu zdolności kredytowej?

Poręczenie to najlepsza forma zabezpieczenia umowy kredytowej, ponieważ bank w razie wpadki z opłacaniem rat może automatycznie przekierować się na żyranta. To zdolność kredytowa poręczyciela odgrywa największą rolę przy podpisywaniu umowy o kredyt gotówkowy. Pierwotny kredytobiorca nie musi wykazywać ogromnych dochodów, ani dobrej sytuacji ekonomicznej. Wystarczy odnalezienie właściwego żyranta, który zgodzi się na zabezpieczenie zobowiązania. Ciekawa zależność to wykorzystanie płatnego poręczenia. Wyspecjalizowane firmy godzą się na płatne poręczenie, ale w przypadku braku spłaty przejmują wierzytelność i dochodzą już samodzielnie własnych praw. To zatem bardzo ryzykowne założenie.

Continue reading »

W jaki sposób szybciej pozbyć się kredytu hipotecznego

Kredyty z roku na rok cieszą się ogromnym zainteresowaniem szczególnie te które zaciągamy na większe kwoty w celu kupna bądź też budowy domu. Kredyt ten pozwala na realizację naszych marzeń których nie moglibyśmy zrealizować ze swoich oszczędności przez długie lata. Zaciąganie kredytu na taki cel wydaje się jak najbardziej zasadne jednak decydując się na kredyt hipoteczny godzimy się również na te warunki które proponuje na bank, często takie decyzje są błędne i nie opłacalne. Jak się okazuje wielu polaków mogłoby zaoszczędzić, gdyby tylko zamiast popularnych kredytów hipotecznych z ratą równą wybrali te z ratami malejącymi. To drugie rozwiązanie czyli kredyt z ratami malejącymi pozwala nam płacić aż o 15-20 proc. mniej odsetek i częściowo też uchroni nas przed planowanymi podwyżkami stóp procentowych, a na przełomie kilkudziesięciu lat jest to więcej niż pewne.

Continue reading »

Jakie są korzyści z refinansowania konsolidacji zadłużenia?

Kiedy refinansujesz swój kredyt hipoteczny, zasadniczo spłacasz stary kredyt hipoteczny nowym, który ma inne warunki. Nadal jesteś winien pieniądze, które zrobiłeś przed konsolidacją, ale będzie to wymagało warunków nowej hipoteki. Kredyty hipoteczne konsolidacyjne są popularne, ponieważ oferują szereg korzyści, które pomagają w zarządzaniu budżetem domowym. Omówimy te korzyści poniżej.

Niższe stopy procentowe

Kredyty hipoteczne zazwyczaj oferują znacznie niższe stopy procentowe niż karty kredytowe i inne pożyczki, które mogą wynosić średnio 15–18%. Niższe miesięczne płatności mogą uwolnić pieniądze na spłatę zadłużenia.

Continue reading »

KONSOLIDACJA KREDYTÓW - NA CZYM POLEGA I CZY SIĘ OPŁACA?

W sytuacji kiedy posiadamy kilka zobowiązań w banku, nie radzimy sobie z ich spłatą, spłacanie rat terminowo stanowi dla nas problem, jednym z rozwiązań jest konsolidacja kredytów. Aby odpowiednio z niej skorzystać musimy wiedzieć kiedy się ona opłaca i na czym dokładnie polega, zobacz oferty na http://www.pochwilowke.com.pl.

Na czym polega konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytów to nic innego jak połączenie kilku mniejszych zobowiązań, w jedno większe. Osoba starająca się o konsolidację powinna mieć dobrą historię w BIK i jeśli bank zgodzi się na połączenie kredytów obowiązują pewne zasady tzn. będzie naliczone wspólne, jedno oprocentowanie kredytu. Drugą zasadą i tym, co otrzymamy od banku jest dłuższa spłata kredytu. Oczywiste jest to, że bankom bardziej zależy na odzyskaniu pieniędzy, niż na długim postępowaniu w celu ich odzyskania. Dlatego też banki wolą okres spłaty przedłużyć, a w dłuższym okresie spłaty i tak będzie to dla instytucji korzystne. Konsolidacja, polega przede wszystkim na tym, że zmniejsza się miesięczna rata spłaty zadłużenia. Dzięki temu np. z kilku pożyczek 9 miesięcznych, możemy liczyć na jedną 48 miesięczną. Pamiętajmy jednak, że warunki konsolidacji dobierane są indywidualnie i mogą bardzo się różnić.

Continue reading »

Mieszkanie na kredyt

Choć kredyty hipoteczne to dla wielu jedyna możliwość na spełnienie marzeń o własnym M, jednak otrzymanie gotówki takiej jaka byłaby nam potrzebna na swobodny zakup upatrzonego mieszkania potrafi graniczyć z cudem. Istnieje kilka alternatyw, które mogą pomóc nam zrealizować nasze plany. Uzyskanie tradycyjnego kredytu gotówkowego nie koncentrującego się na zarezerwowanym w przypadku kredytów hipotecznych skupianiu się na nieruchomościach, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Kredyty gotówkowe nie wymagają od nas określenia na jaki cel przeznaczymy otrzymane pieniądze. Możemy go równie dobrze przeznaczyć na remont zakupionego wcześniej mieszkania czy domu. Także cała procedura związana z jego otrzymaniem wydaje się w tym przypadku dużo prostsza. Kredyty hipoteczne to przede wszystkim zabezpieczenie hipoteką. W przypadku kredytów gotówkowych bank nie wymaga od nas takiego zabezpieczenia, co z pewnością przemawia na korzyść tego rozwiązania. Nie ulega jednak wątpliwości, że wysokość raty kredytu gotówkowego przewyższa koszty raty obciążającej kredyty hipoteczne, choć z drugiej strony okres kredytowania jest dużo krótszy, gdyż z założenia nie przekracza 10 lat. W tym miejscu należy przyznać, że kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem długoterminowym. Otrzymaną kwotę możemy z kolei przeznaczyć tylko i wyłącznie na zakup nieruchomości. Może przerażać fakt, że zobowiązanie oraz świadomość spłaty zadłużenia przez kolejne kilkadziesiąt lat nie napawa optymizmem.

gold-431536_640.jpg

Continue reading »