Mieszkanie na kredyt

Choć kredyty hipoteczne to dla wielu jedyna możliwość na spełnienie marzeń o własnym M, jednak otrzymanie gotówki takiej jaka byłaby nam potrzebna na swobodny zakup upatrzonego mieszkania potrafi graniczyć z cudem. Istnieje kilka alternatyw, które mogą pomóc nam zrealizować nasze plany. Uzyskanie tradycyjnego kredytu gotówkowego nie koncentrującego się na zarezerwowanym w przypadku kredytów hipotecznych skupianiu się na nieruchomościach, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Kredyty gotówkowe nie wymagają od nas określenia na jaki cel przeznaczymy otrzymane pieniądze. Możemy go równie dobrze przeznaczyć na remont zakupionego wcześniej mieszkania czy domu. Także cała procedura związana z jego otrzymaniem wydaje się w tym przypadku dużo prostsza. Kredyty hipoteczne to przede wszystkim zabezpieczenie hipoteką. W przypadku kredytów gotówkowych bank nie wymaga od nas takiego zabezpieczenia, co z pewnością przemawia na korzyść tego rozwiązania. Nie ulega jednak wątpliwości, że wysokość raty kredytu gotówkowego przewyższa koszty raty obciążającej kredyty hipoteczne, choć z drugiej strony okres kredytowania jest dużo krótszy, gdyż z założenia nie przekracza 10 lat. W tym miejscu należy przyznać, że kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem długoterminowym. Otrzymaną kwotę możemy z kolei przeznaczyć tylko i wyłącznie na zakup nieruchomości. Może przerażać fakt, że zobowiązanie oraz świadomość spłaty zadłużenia przez kolejne kilkadziesiąt lat nie napawa optymizmem.

gold-431536_640.jpg

Kredyty hipoteczne i mieszkaniowe

Umowa wiąże nas z bankiem na długie lata. Kredyty hipoteczne obciążone są hipoteką co oznacza mniej więcej tyle, że obciążone zostaje prawo własności lokalu jak również spółdzielcze prawo do jego własności, prawo do użytkowania wieczystego, prawo do domu jednorodzinnego oraz kredyt hipoteczny czy mieszkaniowy. Czym z kolei różnią się kredyty hipoteczne od kredytów mieszkaniowych? Choć dla wielu oznaczają to samo, gdyż ich struktura nie różni się od siebie znacząco, w praktyce są to dwa odrębne produkty finansowe. Starając się o kredyt mieszkaniowy, możemy przede wszystkim przeznaczyć go na zakup mieszkania, domu jednorodzinnego, garażu lub ewentualnie na wykupienie mieszkania komunalnego. Kredyty hipoteczne z kolei przeznaczane są przede wszystkim na budowę domu, zakupu działki budowlanej, remontu czy modernizacji lokalu przeznaczonego na wynajem. Wykazując zainteresowanie tego rodzaju kredytowaniem, warto skupić się również na pożyczce hipotecznej. Od kredytu różni się przede wszystkim tym, że można ją bez żadnych konsekwencji przeznaczyć na dowolny cel oraz jest dużo niżej oprocentowana, jeśli porównamy ją z tradycyjnym kredytem hipotecznym czy gotówkowym. Nie ulega jednak wątpliwości, że to kredyty gotówkowe właśnie są jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań bankowych w Polsce.

Wysokie oprocentowanie barierą dla wielu kredytobiorców

Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję co do wyboru konkretnej oferty, warto zapoznać się ze szczegółami każdej z nich. Jeśli chcemy mieć pewność, że wybraliśmy prawidłowo, warto zapoznać się z opinią doradcy finansowego a przede wszystkim bardzo dokładnie przeanalizować kopię umowy i skupić się na wyłapywaniu haczyków i niejasności. Wysokość oprocentowania oraz wielkość miesięcznego zobowiązania ratalnego bardzo często stanowi dla wielu barierę nie do pokonania, a wtedy z pomocą przychodzi konsolidacja na 17bankow.com znajdziesz ranking kredytów konsolidacyjnych, które pomogą Ci wyjść z problemów. Bardzo pomocne w tym przypadku okazują się kalkulatory kredytowe, z których skorzystamy nieodpłatnie na stronach internetowych banków. Pomogą nam one wyliczyć stawki ratalne dla konkretnego typu kredytu.