KONSOLIDACJA KREDYTÓW - NA CZYM POLEGA I CZY SIĘ OPŁACA?

W sytuacji kiedy posiadamy kilka zobowiązań w banku, nie radzimy sobie z ich spłatą, spłacanie rat terminowo stanowi dla nas problem, jednym z rozwiązań jest konsolidacja kredytów. Aby odpowiednio z niej skorzystać musimy wiedzieć kiedy się ona opłaca i na czym dokładnie polega, zobacz oferty na http://www.pochwilowke.com.pl.

Na czym polega konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytów to nic innego jak połączenie kilku mniejszych zobowiązań, w jedno większe. Osoba starająca się o konsolidację powinna mieć dobrą historię w BIK i jeśli bank zgodzi się na połączenie kredytów obowiązują pewne zasady tzn. będzie naliczone wspólne, jedno oprocentowanie kredytu. Drugą zasadą i tym, co otrzymamy od banku jest dłuższa spłata kredytu. Oczywiste jest to, że bankom bardziej zależy na odzyskaniu pieniędzy, niż na długim postępowaniu w celu ich odzyskania. Dlatego też banki wolą okres spłaty przedłużyć, a w dłuższym okresie spłaty i tak będzie to dla instytucji korzystne. Konsolidacja, polega przede wszystkim na tym, że zmniejsza się miesięczna rata spłaty zadłużenia. Dzięki temu np. z kilku pożyczek 9 miesięcznych, możemy liczyć na jedną 48 miesięczną. Pamiętajmy jednak, że warunki konsolidacji dobierane są indywidualnie i mogą bardzo się różnić.

Dlaczego konsolidacja jest dla nas korzystna? • Pierwszą korzyścią jest oczywiście obniżenie miesięcznej raty kredytu,

• Druga korzyść to wydłużenie spłaty kredytu,

• Ponadto przeniesienie wszystkich pożyczek do jednego banku jest o wiele bardziej korzystne, gdyż nie musimy się martwić o zasilenie kilku kont i pilnować kilku różnych terminów spłaty.

W ramach kredytu konsolidacyjnego możemy spłacić między innymi kredyt hipoteczny, samochodowy, ratalny, kredyt na twoim rachunku oraz kartę kredytową, w zasadzie konsolidacją może zostać objęty każdy kredyt.

Co na konsolidacji zyskuje bank?

Pomimo swoich ogromnych zalet musimy pamiętać jednak o tym, że kredyt konsolidacyjny pomimo niższej spłaty miesięcznej nie jest wcale kredytem tańszym, wydłużony okres spłaty powoduje, to że bank uzyska od nas i tak zdecydowanie wyższą sumę pieniędzy. Przed podjęciem decyzji o konsolidacji powinniśmy również zawsze zwracać uwagę na oprocentowanie takiego kredytu, gdyż wcale nie musi być dla nas korzystne.