Jakie są korzyści z refinansowania konsolidacji zadłużenia?

Kiedy refinansujesz swój kredyt hipoteczny, zasadniczo spłacasz stary kredyt hipoteczny nowym, który ma inne warunki. Nadal jesteś winien pieniądze, które zrobiłeś przed konsolidacją, ale będzie to wymagało warunków nowej hipoteki. Kredyty hipoteczne konsolidacyjne są popularne, ponieważ oferują szereg korzyści, które pomagają w zarządzaniu budżetem domowym. Omówimy te korzyści poniżej.

Niższe stopy procentowe

Kredyty hipoteczne zazwyczaj oferują znacznie niższe stopy procentowe niż karty kredytowe i inne pożyczki, które mogą wynosić średnio 15–18%. Niższe miesięczne płatności mogą uwolnić pieniądze na spłatę zadłużenia.

Potencjalne korzyści podatkowe

Jeśli chodzi o podatki, nie wszystkie długi są równe. Odsetki, które płacisz od kredytu hipotecznego, mogą być odliczone od podatku, podczas gdy odsetki od kart kredytowych i wielu innych rodzajów pożyczek zazwyczaj nie są.

Pojedyncze płatności miesięczne

Konsolidacja zadłużenia z kart kredytowych i innych pożyczek może pomóc w przekształceniu wielu rachunków miesięcznych w jeden. Może to ułatwić zarządzanie finansami i sprawdzanie, dokąd idą Twoje pieniądze każdego miesiąca, ponieważ musisz się martwić tylko o termin płatności.

Koszty zamknięcia i dodatkowe opłaty

Refinansowanie kredytu hipotecznego wiąże się z opłatami i kosztami zamknięcia, tak jak początkowy kredyt hipoteczny. Dlatego upewnij się, że planujesz zamieszkać w domu wystarczająco długo, aby odzyskać koszty refinansowania.

Dług niezabezpieczony a zabezpieczony

Należy pamiętać, że refinansowanie w celu konsolidacji niezabezpieczonego długu, takiego jak rachunki z karty kredytowej, wiąże się z większym ryzykiem. To dlatego, że używasz swojego domu jako zabezpieczenia, że spłacisz kredyt hipoteczny. W przypadku zaległości lub spóźnienia się z wystarczającymi płatnościami pożyczkodawca może zablokować dom.

Wycena kapitału własnego

Kiedy refinansujesz hipotekę konsolidacyjną, Twój dom będzie musiał zostać profesjonalnie oceniony, aby pożyczkodawca wiedział, ile jest wart twój dom. Szacowana wartość twojego domu zależy od wielu czynników, w tym lokalnego rynku nieruchomości oraz wszelkich ulepszeń i remontów, które mogłeś wprowadzić od czasu przeprowadzki.