Dlaczego Twój wniosek o kredyt hipoteczny mógł zostać odrzucony?

Chcesz wiedzieć, dlaczego odmówiono Ci kredytu hipotecznego na dom? Odmowa udzielenia kredytu hipotecznego na dom z pewnością może być rozczarowaniem - zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę całą ciężką pracę związaną z ubieganiem się o kredyt hipoteczny. Ale zamiast rozwodzić się nad tym niefortunnym wynikiem, możesz wykorzystać go jako okazję do nauczenia się czegoś nowego.

Zrozumienie, dlaczego odmówiono Ci pożyczki hipotecznej na dom, może być cennym doświadczeniem edukacyjnym, ponieważ pozwala rozpoznać i wskazać pewne obszary życia finansowego, które wymagają poprawy. Dobra wiadomość jest taka, że fakt, że raz zostałeś odrzucony, nie oznacza, że zostaniesz odrzucony raz po raz. A ponieważ pożyczkodawcy są zobowiązani do wyszczególnienia przyczyny odmowy w formalnym piśmie z odmową, otrzymujesz wszystkie informacje potrzebne do naprawienia swojej sytuacji. Oto kilka najczęstszych powodów, dla których Twój wniosek o kredyt hipoteczny może zostać odrzucony.

Słaba historia kredytowa

Twoja historia kredytowa to świetny sposób, aby pożyczkodawca mógł stwierdzić, czy Twoja inwestycja jest ryzykowna, czy nie. Pożyczkodawcy patrzą nie tylko na Twój minimalny wynik kredytowy, ale także na to, czy masz znaczną liczbę obraźliwych uwag w swoim raporcie kredytowym, takich jak zadłużenie lub bankructwo. Ale jeśli twój kredyt nie jest w naprawdę złym stanie, powinieneś być w stanie uzyskać zgodę na kredyt hipoteczny. Obecnie większość pożyczkodawców uważa, że każdy ma szansę na to, by uzyskać zgodę na kredyt hipoteczny.

Na szczęście dla właścicieli domów informacje na temat kredytu są łatwo dostępne, na przykład za pośrednictwem upoważnionej przez władze strony z raportami kredytowymi. Dopiero gdy zrozumiesz, dlaczego Twoja zdolność kredytowa jest tak niska, możesz zacząć ją poprawiać. I najczęściej jest to najważniejszą rzeczą, która pomoże uporać Ci się z odrzuconym wnioskiem.

Niewystarczająca dokumentacja dochodów / aktywów

Pożyczkodawca może stwierdzić, czy stać Cię na spłatę kredytu hipotecznego, patrząc na stosunek dochodów do zadłużenia. Chociaż myślisz, że możesz zarabiać wystarczająco dużo, aby opłacić miesięczne rachunki i kredyt hipoteczny, jeśli nie jesteś w stanie odpowiednio udokumentować tego dochodu, prawdopodobnie odmówi ci się kredytu hipotecznego. Upewnij się, że prowadzisz dokładną ewidencję swoich finansów i aktywów oraz dokumentujesz cały swój dochód. Przygotuj się również na przedstawienie zeznań podatkowych z ostatnich kilku lat. Najlepiej sprawdź też listę kontrolną dokumentów hipotecznych, aby uporządkować swoje dokumenty.

Zaliczka jest za mała

Pożyczkodawca traktuje zaliczkę jako inwestycję w swój przyszły dom, więc niska wpłata w niewielkim stopniu uspokaja ich umysł. Dlatego większe jest zawsze lepsze, jeśli chodzi o zaliczkę na zaspokojenie wniosku o kredyt hipoteczny. Zwykle nabywcy domów będą musieli spłacać zaliczki w wysokości 5–25% całkowitej wartości domu, ale istnieją pewne pożyczki hipoteczne na dom wspierane przez rząd, które w ogóle nie wymagają zaliczki. Nie bój się nieuniknionej zaliczki. Zacznij oszczędzać już teraz.

Problemy z nieruchomością

Odmowa nie zawsze ma związek z nabywcą domu. Czasami wartość nieruchomości nie wystarcza, aby pokryć kwotę pożyczki hipotecznej, o którą się ubiegamy, i dlatego jest odrzucana. Nierzadko zdarza się, że ocena nieruchomości stanowi klucz do wniosku o kredyt hipoteczny. Warto rozeznać się w tym temacie, gdyż w wielu przypadkach okazuje się, iż to właśnie jest prawdziwą przyczyną odrzucenia wniosku o kredyt hipoteczny.